sobota, 7 marca 2015

Cudownie jest być kobietą:)))

Witajcie Moi Drodzy:)
Dzisiejszy post nie jest bez przyczyny i nie jest z przypadku...właśnie dziś, w Dniu Kobiet rozpoczynam nowy cykl w swoim blogowaniu pt. "BYĆ KOBIETĄ"Jaka  powinna być dzisiejsza kobieta? Zapewne  idealna ?...tzn. atrakcyjna fizycznie, świetnie ubrana, zawsze młoda, dobrze wykształcona, przebojowa, twarda i wyzwolona...a jednocześnie dobra matka, żona, gospodyni, zawsze uśmiechnięta, znająca rozwiązanie wszystkich problemów, rozumiejąca przełożonych, współpracowników, męża, dzieci i rodzinę...a nade wszystko nie narzekająca...po prostu silna !!!
Czy taki wizerunek jest dziś pożądany? Wizerunek ideału kobiecości? Jaki powinien tak naprawdę być?
Myślę, że taki wizerunek współczesnej kobiety odciął nas od korzeni, prawdziwej siły i kobiecej mocy, a także co najgorsze oddalił nas od siebie nawzajem.
Ten cykl, cykl poświęcony byciu kobietą będzie właśnie o tym jak odnaleźć swoje prawdziwe powołanie, swoje korzenie, jaką drogą iść, aby dotrzeć do miejsca najważniejszego w naszym życiu ...do swojego własnego wnętrza, jak żyć w zgodzie ze sobą:)
Ja właśnie tą drogą kroczę, uczę się sukcesywnie i odnoszę coraz większe sukcesy i dlatego zapragnęłam dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami, tym czego już się nauczyłam i tym co jeszcze przede mną.  
Kiedyś kobiety spędzały bardzo dużo czasu razem. Wspólnie gotowały, szyły, śpiewały, wychowywały dzieci...współczesne kobiety, choć ubrane w modne stroje, dobrze wykształcone i dobrze zarabiające, pewne siebie, twardo stąpające po ziemi, choć są razem w pracy, na spotkaniach biznesowych i na szybkiej kawce, to tak naprawdę są oddzielone od siebie strachem, poczuciem konkurencji niemalże w każdej dziedzinie życia, czyli tak naprawdę są samotne...
A przecież tak niewiele trzeba, aby to zmienić, wystarczy wrócić do swej pierwotnej natury, do bycia sobą tak po prostu.   
Cudowny jest "proces" rozwoju kobiety już  od dziecka, kiedy to naturalna spontaniczność, śmiech do rozpuku, pierwsze przyjaźnie "do grobowej deski", taniec bez zahamowań, pierwsze relacje damsko-męskie przechodzące w sposób naturalny w wiek dojrzalszy, pełen kontaktu z naturą i chwilą refleksji. Proces jak najbardziej piękny sam w sobie, silny i pełen nadziei, że tak będzie już zawsze, do końca...
Niestety, realia czasów obecnych, "wyścig szczurów" już od najmłodszych lat, ciągła potrzeba bycia najlepszym...prywatne przedszkola, szkoły z jak najlepszą opinią, a potem licea z "pierwszej  dziesiątki", nie mówiąc o prestiżowych studiach, o najwyższym wykształceniu, wszystko dla dobra dzieci, dla dobra ich przyszłości...przyszłości, jakiej? tego nikt nie wie, bo przecież liczy się tak naprawdę tylko "tu i teraz".
Często bywa tak, że wydaje się nam iż zrobiliśmy dla naszych córek i synów to co najlepsze, zapewniliśmy im byt i warunki do nauki, stworzyliśmy najlepsze co mogliśmy...dobrze jak się wszystko poukłada, a jeśli nie ? to co wtedy? gdzie jest na to odpowiedź i gdzie jest winny?
Czy te nasze wykształcone, obyte dzieci, ubrane w najmodniejsze ciuchy są tak naprawdę szczęśliwe?
Myślę, a nawet wiem, że niestety nie...
Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego to co z zewnątrz wydaje się być najlepsze prowadzi nas do wewnętrznego pogubienia, ogólnego chaosu... odpowiedzi same nie przyjdą, to ciężka praca, dziś wiem (po tym jak sama popełniłam całe mnóstwo "takich" błędów), że   tak naprawdę najważniejsze jest to, aby  uczyć siebie i nasze córki od najmłodszych lat żyć w zgodzie ze sobą, iść za głosem serca, otaczać miłością, ale taką prawdziwą, bezinteresowną i bezwarunkową, pozwalać popełniać błędy i wybierać drogę życia samodzielnie, pozwalać poczuć wiatr we włosach...,
 trwać  z boku i przekazywać nauki prawdziwe, nie te książkowe i naukowe, ale  o życiu, o wartościach, reszta przyjdzie sama, nawet nie obejrzymy się kiedy...
W tej cudownej, aczkolwiek trudnej podróży, podróży do własnego wnętrza towarzyszyły mi i towarzyszą nadal niezliczone ilości książek ...podróże oczywiście i te bliskie i te dalekie...
poznani ludzie, ciągły rozwój i poszukiwanie ...
Warto, naprawdę warto...bo życie jest piękne, to od nas zależy jak je widzimy:)

W swojej podróży, tej do własnego wnętrza chciałabym osiągnąć taki stan jak widać na zdjęciu niżej...totalnej beztroski, życia tak jak mi pasuje a nie tak jak oczekują tego ode mnie inni...jednym słowem mówiąc, chciałabym nauczyć się chodzić własnymi ścieżkami:)Czego życzę wam Moje Miłe Panie i sobie oczywiście nie tylko w dniu naszego święta, ale tak na co dzień, w życiu po prostu:)
A Wam Panowie, bo wiem, że jesteście, że czytacie...,życzę abyście u swego boku mieli kobiety piękne ( nie tylko zewnętrznie), ale chyba przede wszystkim z niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju pięknem wewnętrznym:) 

44 komentarze:

 1. Usmiechu, pogody ducha, spełnienia marzeń, a także zadowolenia i poczucia spełnienia w każdej roli, w jakiej musi się odnaleźć kobieta.
  Pozdrawiam serdecznie. J.

  OdpowiedzUsuń
 2. Usmiechu, pogody ducha, spełnienia marzeń, a także zadowolenia i poczucia spełnienia w każdej roli, w jakiej musi się odnaleźć kobieta.
  Pozdrawiam serdecznie. J.

  OdpowiedzUsuń
 3. Samych słonecznych dni pełnych radości i zdrowia wśród najbliższych!
  Buziaki Agatko :)
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:))) I dla Ciebie buziaki ślę...

   Usuń
 4. Pięknie to wszytko napisałaś :) Tobie również życzę wszystkiego dobrego, samych cudownych chwil :)
  Pozdrawiam cieplutko !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kochana i samych dobrych chwil w życiu Ci życzę:)

   Usuń
 5. Cudownie :) Jesteś wspaniałą kobietą, dużo uśmiechu Ci życzę!!! :)) Nieustannego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo, bardzo Ci dziękuję...Tobie też dużo uśmiechu życzę:)
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 6. Dużo dobrych dni,słońca i uśmiechu. Wszystkiego dobrego w dniu naszego święta;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Ciebie również wszystkiego dobrego i nie tylko w dniu naszego święta, ale na co dzień:)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 7. Książki, to one tętnią życiem. Przyłączam się do życzeń dla Panów a Tobie Agatko życzę pięknych i niezapomnianych chwil w życiu. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, książki tętnią życiem i często wskazują którą drogą iść...
   Dziękuję za życzenia i Tobie życzę tego samego:)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 8. No cóż nie pozostawia mi nic innego jak złożyć życzonka ;) Wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochana Tobie również życzę wszystkiego co sobie wymarzyłaś i 100 % zgadzam sie z powyższym tekstem.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się ogromnie że myślisz podobnie...
   Dziękuję i gorąco Cię pozdrawiam:)

   Usuń
 10. Witaj Agato, wszystkiego dobrego i pięknego z okazji Dnia Kobiet. Dziękuję za tak wspaniały post.Czekam na kolejne, zwłaszcza, że zapowiada sie ciekawie:)))Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Moja Droga, Tobie również życzę wszystkiego dobrego:) A kolejne posty z tego cyklu oczywiście będą...jak wszystko w życiu w swoim czasie:)
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 11. Agato, tekst portwający, też uważam, że wychowując nasze córki przede wszystkim musimy być obecne w ich życiu, mają mieć w nas oparcie i przyjaciółkę :) I powiem Ci w tajemnicy, że nie ma nic wspanialszego, jak Ci 17 latka powie - Mamo jesteś moją najlepszą przyjaciółką :) Tobie życzę coraz większych sukcesów prywatnie i na nowej drodze zawodowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że cudownie jest gdy córka powie, że matka jest jej przyjacielem, bo ja to również od swojej 16-latki usłyszałam...
   Dziękuję za życzenia i Tobie również życzę wszystkiego najlepszego:)

   Usuń
 12. Cudnie!!! Wspaniałego dnia Kobiet Agatko.
  Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Tobie wspaniałych cudownych chwil w życiu życzę:)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 13. Masz rację Agatko, może nie wszystko ale dużo zależy od nas samych,od tego jak będziemy postrzegać siebie i otaczający nas świat.
  Dużo optymizmu i pogody ducha życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optymizm i wiara, że wszystko będzie dobrze, potrafią zdziałać cuda !!!
   Wszystkiego dobrego Moja Droga:)

   Usuń
 14. Agatko, śliczny wpis:)
  Życzę Ci z okazji dzisiejszego święta wszystkiego czego tylko pragniesz:) Jesteś wspaniałą kobietą, wiem to- choć znam cię tylko wirtualnie:)
  BUZIAKI, cudownego tygodnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Natalko (imienniczko mojej córki) za cudowne słowa...i dziękuję za to że jesteś !!!
   Wszystkiego dobrego Moja Droga:)

   Usuń
 15. "Kobieta posiada siłę która zadziwia mężczyznę .Potrafi radzić sobie z kłopotami i dźwigać ciężkie brzemię .
  Ma w sobie szczęście , miłość i przekonania .Uśmiecha się gdy chce się jej krzyczeć .
  Śpiewa gdy chce się jej płakać . Płacze gdy jest szczęśliwa i...śmieje się gdy się boi .
  Walczy o to w co wierzy .Sprzeciwia się niesprawiedliwości. Nie akceptuje - NIE - jako odpowiedzi , kiedy widzi lepsze rozwiązanie.Daje z siebie wszystko żeby jej rodzinie dobrze się wiodło .
  Zabiera swoją przyjaciółkę do lekarza kiedy się o nią martwi .Jej miłość jest bezwarunkowa .
  Płacze kiedy jej dzieci odnoszą sukces .Jest szczęśliwa kiedy wiedzie się jej przyjaciołom .
  Cieszy się kiedy słyszy o narodzinach lub weselu .
  Boli ją serce kiedy umiera ktoś z rodziny lub bliski przyjaciel .......Ale znajduje siłę by żyć dalej .
  Wie że pocałunek i przytulenie mogą uzdrowić złamane serce .
  Ma tylko jedną wadę
  Zapomina ,ile jest warta !!! "

  Życzę Kochana Tobie i sobie abyśmy nie zapominały :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobieta...jej siła jest ogromna, a korzenie mocne i głębokie !!!
   Dziękuję Ci Kochana za te piękne i mądre słowa:) Zgadzam się z nimi bez dwóch zdań !!!
   Życzę Ci siły i koniecznie tego abyś o sobie pamiętała przede wszystkim !!!

   Usuń
 16. Życzę Ci więc tej beztroski, o której piszesz i szczęścia! Dziękuję za piękny post :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę...to dla mnie przyjemność i radość dzielić się z innymi tym co i mi daje szczęście:)))
   Pozdrawiam Cię ciepło i serdecznie:)

   Usuń
 17. Bardzo mądry post i z prawdziwą przyjemnością go przeczytałam.
  Pozdrawiam cieplutko, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i cieszę się, że z przyjemnością przeczytałaś post...
   Pozdrawiam Cię serdecznie:)

   Usuń
 18. Bardzo treściwie i prawdziwie. Obecny świat pędzi, a my wpadamy w ten wir pośpiechu i chaosu. Tak jak piszesz powinnyśmy żyć własnym życiem i nie dostosowywać się do szablonów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć to trudna droga to myślę, że próbować warto....
   Pozdrawiam Cię serdecznie:)

   Usuń
 19. Bardzo podoba mi się ten nowy cykl :) I bardzo współgra z tym czym ostatnio zajmuję swoje myśli i czas :)
  Czekam na kolejne motywujące posty z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się ogromnie, że przypadł Ci do gustu mój nowy cykl...z przyjemnością będę pisać dalej...:)
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 20. Podróż do własnego wnętrza potrzebna jest każdej z nas.Czasem gdzieś głęboko chowamy swoje marzenia i pragnienia i staramy się uciec od nich jak najdalej. Podczas gdy to właśnie one mogą przynieść nam radość i spełnienie w życiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się...dlatego trzeba tę podróż odbywać tak często jak się da...
   Pozdrawiam Cie serdecznie:)

   Usuń
 21. Chyba nie pomyślałaś nawet, że pisząc ten post dałaś nam - czytelniczkom - chwilkę (okazję) na maleńką "podróż w głąb siebie" :) Dziękuję, fajny post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się z tego cieszę...i również dziękuję:)
   Pozdrawiam Cię ciepło i serdecznie.

   Usuń
 22. Bardzo ciekawy cykl rozpoczelas Agato.ciekawy i madry przede wszystkim.Czekam na wiecej.
  sciskam Cie serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wkrótce część dalsza:)
   Dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam:)

   Usuń